Tag: Showbizz

Dua Lipa, në kopertinën e numrit më të ri të revistës “Vogue”

Ylli i muzikës botërore Dua Lipa po vazhdon rruëtimin profesional, me suksese. Duket se viti 2021, ka nisur mbarë për këngëtaren shqiptare. Ajo ka bërë të ditur se për të dytën herë me radhë është bërë pjesë e kopertinës së revistës prestigjioze “Vogue”. Dua Lipa, edhe kësaj radhe shfaqet tejet atraktive dhe me një dukje krejtësisht të vecantë. Në vijim…

Read more

Fundi i 2020-ës për Rihanna-n: Më shumë se e dashuruar për Krishtlindje

Edhe pse asnjëri prej të dyve s’e ka konfirmuar me zë të lartë, romanca mes Rihanna-s dhe A$AP Rocky, po shkon për mrekulli. Sipas People, çifti i kaloi Krishtlindjet në shtëpinë e këngëtares me familjen e kësaj të fundit në Barbados. Kaq mjafton për të kuptuar se deri tani gjërat janë goxha serioze! Zërat thonë se Rihanna dhe A$AP Rocky nisën romancën në…

Read more

Anxhela Peristeri deklarohet me pak fjalë pas fitores në “Festivalin e Këngës” në RTSH

Fituese e edicionit 59-të të “Festivalit të Këngës” u zgjodh Anxhela Peristeri me këngën “Karma”. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqirërinë në Eurovision 2021 në maj. Ndonëse jo të gjithë u pajtuan me fitoren e saj, pas triumfit në festival, këngëtarja falënderoi të gjithë për përkrahjen që ia kanë dhënë, në veçanti kolegët e saj. “Ju falenderoj te gjitheve per mbeshtetjen…

Read more

“Instinktivisht” videoprojekti më i ri i Shpat Dedës

Në prag të lansimit të albumit të tij të tretë, “Rrugës”, kantautori i njohur kosovar Shpat Deda e ka publikuar këngën dhe videoklipi i ri muzikor me titull “Instinktivisht”. Kënga e re vjen me tekst dhe kompozim të vet këngëtarit, ndërsa aranzhmanet, produksioni dhe incizimet live janë bërë në bashkëpunim të afërt me Dritëro Nikqin. Videoklipi i cili është mjaft…

Read more

Nga këto detaje, fansat mendojnë se Jennifer Lopez do të martohet në fshehtësi të plotë

“Teoricienët e konspiracionit” ose fansat e Jennifer Lopez, mendojnë se ajo po planifikon t’i mohojë publikut një martesë gjigante dhe të ekspozuar, dhe do të martohet në fshehtësi të plotë më të fejuarin e saj, Alex Rodriguez. Sidoqoftë, në një intervistë me Entertainment Tonight, Lopez këmbënguli se një vendim i tillë nuk është si nëpër libra dhe se filmat ku…

Read more