Tag: Shendeti

Bëhet gati ambienti, kur do të nisë vaksinimi anti-Covid në Air Albania (Video)

Ambienti ku do të kryhet procesi i vaksinimit anti-Covid në Air Albania është thuajse në përfundim, ndërkohë që procesi i vaksinimit do të nisë në javën e tretë të janarit. Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu inspektuan nga afër përgatitjet. Manastirliu tha se pritet që të vaksinohen 60 persona për çdo një orë dhe procesi do të…

Read more

Kur pritet të vijnë vaksinat kundër koronavirusit në Kosovë, përgjigjet Naser Ramadani nga IKSHPK

Në muajin mars, pritet të vijnë në Kosovë vaksinat e para kundër koronavirusit. Këtë e ka bërë të ditur, drejtori i Institutit Kombëtar për Shëndetësi, Naser Ramadani, gjatë një prononcimi në emisionin “Sot”. Sipas Ramadanit, vaksinat pritet të arrijnë në Kosovë deri në mars, por ai shton se janë procedura që MSH-ja i ka kryer dhe janë në pritje. “Kjo…

Read more

Heq toksinat dhe lufton mëlçinë e dhjamosur, ja receta mrekullibërëse!

Ju mund të jetoni vetëm me një veshkë. Mund të mbijetoni pa shpretkën apo tëmthin, madje mund të jetoni edhe pa stomak. Por nuk mund të jetoni pa mëlçinë, organin e brendshëm më të madh të trupit. Çfarë funksioni ka mëlçia? Këtij organi vital i atribuohen më shumë se pesëqind funksione të ndryshme. E para dhe më kryesorja, luan rolin e “truprojës”,…

Read more

Maskë natyrale pastruese për lëkurë me shegë dhe limon

Lëkura është pjesa më e ndjeshme e trupit të njeriut. Ajo ka nevojë për përkujdesje të veçantë dhe të vazhdueshme. Lëkura është gjithashtu zona më e ekspozuar e trupit dhe për pasojë ka tendencën të njolloset nga puçra, aknet dhe pikat e zeza. Aknet lënë shenja të forta që prishin shkëlqimin e lëkurës dhe shkatërrojnë bukurinë e saj. Një nga…

Read more