Tag: Policia e Kosoves

Në 24 orët e fundit, policia raporton 4 raste të dhunës në familje

Gjatë 24 orëve të fundit, në republikën e Kosovës, janë raportuar katër raste të dhunës në familje. Kjo bëhet e ditur përmes njoftimit të rregullt për medie të Policisë. Sipas tyre, rastet kanë ndodhur në komuna të ndryshme, derisa për këto raste raportohet të ketë edhe të arrestuar, përcjellë FemInfo. Tri nga rastet janë gra që u rrahën nga bashkëshortët…

Read more

Arrestohet një person në Prishtinë, pasi dhunoi fizikisht gruan e tij

Zyrtarë të Policisë së Kosovës, përmes nje komunikate për medie, kanë bërë të ditur e kanë arrestuar një person pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Tutje shtohet se viktima ka pranuar tretman mjekësor në inistitucione shëndetësore, përcjellë FemInfo. Sipas komunikatës, gjatë trajtimit të rastit është gjetur dhe konfiskuar një armë pistoletë dhe një…

Read more