Tag: Magazine per grate

Merkel: Vaksinat mund të na duhen për shumë vite

“Është e ngjashme me vaksinën e gripit, pra që vaksinoheni kundër mutacioneve çdo herë”, tha kancelarja Merkel gjatë një takimi në Berlin. Merkel më pas sqaroi se Gjermania vazhdon me përmbylljen e kontratave për të siguruar dozat e nevojshme që vaksinimi të përfundojë deri në fund të verës. Ajo shtoi se mund të ketë shtyrje të afateve për shkak të…

Read more

Bëhet gati ambienti, kur do të nisë vaksinimi anti-Covid në Air Albania (Video)

Ambienti ku do të kryhet procesi i vaksinimit anti-Covid në Air Albania është thuajse në përfundim, ndërkohë që procesi i vaksinimit do të nisë në javën e tretë të janarit. Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu inspektuan nga afër përgatitjet. Manastirliu tha se pritet që të vaksinohen 60 persona për çdo një orë dhe procesi do të…

Read more

Dr. Faucit: Vendet ku nuk duhet të shkoni gjatë kësaj periudhe

“Spitalet në disa qytete janë të tejmbushura. Shpërndarja e vaksinave nuk po bëhet aq shpejt sa duhet. Vdekjet janë të vërteta”, tha këtë fundjavë Dr. Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA dhe drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, duke iu referuar 350,000 Amerikanëve që kanë humbur jetën nga COVID-19. “Situata mund dhe ka të…

Read more

Si te ecni përpara pas një ndarje

Dhimbja e ballafaqimit me një ndarje është universale dhe e përsëritshme. Kur ndodhin ndarjet shpesh ngjallin frikën e të qenit vetëm, të mos dashurit më kurrë dhe të izolimit. Kur ndaheni me dikë, ju jo vetëm që jeni duke u pikëlluar për humbjen e marrëdhënies, por edhe për humbjen e shpresave dhe ëndrrave që keni ndarë së bashku. Në fund…

Read more