Tag: krofne te shpejta

Krofne të shpejta

Përbërësit: – 2 dl qumësht;– 1 tharmë;– 2 vezë;– 1 limon;– 2 lugë sheqer;– 1 lugë yndyrë apo margarinë. Përgatitja: Fillimisht ngjisheni brumin nga 2 dl ujë, 2 dl qumësht, 1 tharmë, 2 vezë, lëvore të një limoni, 2 lugë sheqer, 1 lugë yndyrë apo margarinë dhe miell. Brumi nuk të jetë tepër i butë po as tepër i fortë.…

Read more