Tag: Grate ne politike

Asambleistja e LDK-së i bashkohet Vetëvendosjes

Asamleistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Ferizajt, Yllkë Neziri i është bashkuar sot Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka bërë të ditur kryetari i partisë, Albin Kurti përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook. Asambleistja më e votuar e LDK-së në Komunën e Ferizajt, Yllkë Neziri, sot na u bashkua në Lëvizjen VETËVENDOSJE!.Yllka rrjedh nga një familje…

Read more

Haradinaj-Stublla: Serbia ka rrezikuar sigurinë e Kosovës

Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar nga Brukseli dhe Uashingtoni zyrtar që si ndërmjetës të dialogut, të dënojnë shtetin serb për shkak të futjes përmes rrugëve ilegale të produkteve farmaceutike të pa verifikuara. Ajo në një postim në Facebook ka shkruar se Serbia, me veprimet e muajve të fundit, si dhe me shkeljet e vazhdueshme ka rrezikuar sigurinë…

Read more