Tag: Femmagazine

Në pervjetorin e Pavarsisë, ansamble nga të gjitha trevat shqiptare mblidhen ne “Gjilani Fest”

Nën patronatin e kryetarit të komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, dhe në bashkëpunim me Ansamblin “Gjilani” dhe Qendrën e Pavarur Kulturore, në Gjilan është mbajtur Festivali “Gjilani Fest 2021”. Ky aktivitet u mbajt për nder të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës transmeton FemInfo. Deniza Limani, drejtoreshë në DKRS, ka theksuar se ky festival po mbahet në kohë pandemie, në kushte…

Read more

Gjykata në Prizren: Nje muaj paraburgim, për personin që dyshohet se dhunoi të miturën

Përmes një njoftimi për medie, Gjykata Themelore në Prizren ka bërë të ditur se është caktuar një muaj paraburgim ndaj N.K  i cili dyshohet se dhunonte seksualisht një të  mitur. Përmes komunikatës, gjykata jep detaje se akti i dhunshëm kishte ndodhur derisa e mitura gjendej e vetme në shtëpi, N.K kishte hyrë dy herë brenda ditës në shtëpinë e saj…

Read more

Merkel: Vaksinat mund të na duhen për shumë vite

“Është e ngjashme me vaksinën e gripit, pra që vaksinoheni kundër mutacioneve çdo herë”, tha kancelarja Merkel gjatë një takimi në Berlin. Merkel më pas sqaroi se Gjermania vazhdon me përmbylljen e kontratave për të siguruar dozat e nevojshme që vaksinimi të përfundojë deri në fund të verës. Ajo shtoi se mund të ketë shtyrje të afateve për shkak të…

Read more