Tag: Covid19 ne Kosove

Kur pritet të vijnë vaksinat kundër koronavirusit në Kosovë, përgjigjet Naser Ramadani nga IKSHPK

Në muajin mars, pritet të vijnë në Kosovë vaksinat e para kundër koronavirusit. Këtë e ka bërë të ditur, drejtori i Institutit Kombëtar për Shëndetësi, Naser Ramadani, gjatë një prononcimi në emisionin “Sot”. Sipas Ramadanit, vaksinat pritet të arrijnë në Kosovë deri në mars, por ai shton se janë procedura që MSH-ja i ka kryer dhe janë në pritje. “Kjo…

Read more