Tag: Bolero ne vilen e pleqve

Filmi “Bolero në vilën e pleqve”, bashëprodhim Shqipëri -Kosovë, rrëmben dy çmime në festivale ndërkombëtare

Filmi “Bolero në vilën e pleqve”, me regji nga Spartak Pecani dhe skenarë nga Linda Fejzaj, fiton 2 çmime. “Filmi më i mirë” në “Paris Play International Film Festival”, ndërsa në “Fusion Film Festival” në Varshavë të Polonisë, u shpërblye me çmimin “Skenari më i mirë”. Ky film është prodhim i kompanisë “Eclipse SA Film” dhe produksionit “Adrian Morina”, mbëshetur…

Read more