Tag: 13 vjetori i pavarsise

Në pervjetorin e Pavarsisë, ansamble nga të gjitha trevat shqiptare mblidhen ne “Gjilani Fest”

Nën patronatin e kryetarit të komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, dhe në bashkëpunim me Ansamblin “Gjilani” dhe Qendrën e Pavarur Kulturore, në Gjilan është mbajtur Festivali “Gjilani Fest 2021”. Ky aktivitet u mbajt për nder të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës transmeton FemInfo. Deniza Limani, drejtoreshë në DKRS, ka theksuar se ky festival po mbahet në kohë pandemie, në kushte…

Read more