Showbiz

Jennifer Lopez ndanë sekretin e të qenit gjithmonë e re!

Ylli botëror Jennifer Lopez, vazhdon të mbajë formën trupore pavarësisht moshës. Edhe pese tashmë ka kaluar të 50-at, JLo mahnitë me paraqitjet publike dhe fotografitë që ndanë me ndjekësit në rrjete sociale. Gjatë një interviste të fundit dhënë për Harper’s Bazaar, ku ajo flet rreth linjës së saj të bukurisë, “JLo Beauty”, artistja shtoi se nuk është me rëndësi mosha…

Read more

Jolie shet për 11.5 milionë dollarë dhuratën e Brad Pitt

Angelina Jolie ka shitur për 11.5 milion dollarë një pikturë të ish-kryeministrit britanik. Winston Churchill. Çmimi i shitjes është katër herë më i lartë nga ai i parashikuar dhe thyen rekordin e mëparshëm për një pikturë të Churchill. “Tower Of The Koutoubia Mosque”, pikturuar në Marrakesh gjatë luftës së dytë botërore iu shit një blerësi anonim. “Puna më e rëndësishme…

Read more

Meghan Markle fiton gjyqin kundër Daily Mail

Meghan Markle fiton gjyqin kundër Daily Mail për shkelje të privatësisë. Si shpërblim mori 450 mijë dollarë. Gjyqi nisi pasi tabloidi britanik postoi letrën që Meghan i shkroi babait të saj Thomas Markle.  Pas kësaj ngjarje nisi një luftë e ashpër mes Meghan dhe Daily Mail.  Edhe një ditë pas gjyqit, pra sot, tabloidi britanik shkruan sërish për dukeshën e…

Read more

Thënie nga Kurt Cobain, lideri i grupit legjendar i grupit “Nirvana”

Më 20 shkurt, Kurt Cobain, do të kishte festuar 54 vjetorin e lindjes. Solisti, kitaristi dhe kompozitori i grupit të famshëm “Nirvana”, vdiq nga një plagë e vetë-shkaktuar me armë zjarri plagë në prillin e vitit 1994, në moshën 27-vjeçare. Gjatë jetës së tij, Cobain simbolizoi një fenomen ndërkombëtar, duke qenë një ikonë për një brez të tërë të rinjsh,…

Read more

Jay-Z, pjesë e biznesit të shampanjave luksoze

Reperi miliarder Jay-Z është bashkuar me grupin luksoz LVMH, i cili bleu 50% të aksioneve në biznesin e tij të shampanjës $ 250 milion Armand de Brignac. “Ne provuam shampanjën e tij dhe vendosëm që të punojmë së bashku”, thanë menaxherët e verës të LVHM, e cila zotëron shtëpitë e famshme të shampanjës Dom Pérignon, Mowt & Chandon, Ruinart, Krug…

Read more

Aktori francez Gerard Depardieu riakuzohet për përdhunim!

Një raport nga Agence France-Presse tregon se aktori francez, Gerard Depardieu është akuzuar për përdhunim. Të martën, 23 shkurt, AFP njoftoi për akuzat nga një burim gjyqësor pranë çështjes. Avokati i Depardieu, Herve Temme, thotë se aktori, i cili është aktualisht i lirë, por nën mbikëqyrje gjyqësore, “hedh poshtë plotësisht akuzat”, përcjellë FemInfo. Depardieu, 72 vjeç, u akuzua për përdhunimin…

Read more

Mbretëresha Elizabeth u heq rolet mbretërore princit Harry dhe Meghan Markle

Duka dhe dukesha e Sussex-it nuk do të vazhdojnë të jenë anëtarë që punojnë në familjen mbretërore, tha Buckingham Palace përmes një deklarate zyrtare. “Pas bisedave me dukën, Mbretëresha shkroi duke konfirmuar se duke u larguar nga puna në familjen mbretërore nuk është e mundur që të vazhdosh me përgjegjësitë dhe detyrat që vijnë nga një jetë e shërbimit publik.”…

Read more

Rita Ora befasohet nga fansat e Kosovës

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka pak ditë që ka publikuar projektin e ri muzikor. Artistja, kësaj radhe vendosi që në videoklip të shfaqej me kostume me motive kombëtare shqiptare. Së fundi, Rita pranoi një befasi të këndshme në rrjete sociale, disa prej fansave të saj shqiptarë kanë vizatuar fotografitë e artistes nga klipi i fundit.…

Read more