Modë

Kate Middleton shfaqet me pallto të kuqe. Duket se është frymëzuar nga Lady Diana

Sa e vështirë mund të jetë të kombinosh një pallto të kuqe? Varet. Mjafton një detaj i vogël për ta bërë veshjen të duket e ngarkuar, për sa kohë vetë e kuqja tërheq mjaftueshëm vëmendje. Megjithatë, Kate Middleton di si të jetë e kujdesshme. Dukesha u pa së fundmi në publik për të prezantuar fushatën për fotografitë Hold Still, një…

Read more

Carlos Gil, prezantoi koleksionin pranverë/verë 2021

Dizejnatori i njohur Carlos Gil, ka prezantuar koleksionin e ri  pranverë/verë 2021. Sfilata e tij u mbajt në kudër të javës së modës në Lisbonë të Portugalisë. Edhe kësaj radhe dozejnatori ka sjellur një frymë të re dhe tepër aktraktive të veshjeve, duke bërë që pjesëmarrësit në sfilatë të pëlqejnë koleksionin e radhës të Carlos Gil, transmeton Fem Magazinë. Edhe…

Read more

Festoi ditëlindjen, Cardi B vesh fustanin e stilistes shqiptare

Cardi B ka festuar ditëlindjen e saj të 28-të këtë fundjavë. Reperja ka zgjedhur të veshë një fustan nga koleksioni i stilistets shqiptare Lena Berisha. Ky fustan është pjesë e koleksionit të fundit e cila u prezantua nga Oriola Marashi. Kjo e fundit ka publikuar pamjet e Cardit, duke treguar krenarinë për punën e stilistes. Kujtojmë se reperja zgjodhi të udhëtojë…

Read more

5 kombinime vjeshte, frymëzuar nga Alexa Chung

Për më shumë se 1 dekadë, Alexa Chung ia ka dalë të jetë It Girl! Ndryshimi i trendeve, përshtatur gjithnjë me stilin e saj, i bën veshjet të duken të një niveli tjetër. Sigurisht, është gjithmonë ide e mirë të frymëzohesh prej saj, prandaj nëse ju duhen ide të reja kombinimesh, ja ku i keni! 1. Nxirrni pantallonat e lëkurës!…

Read more

Tendencat e bukurisë të destinuara të mbizotërojnë dekadën e ardhshme

Kur fundi i një dekade “rrit kokën”, tendenca për të reflektuar mbi të kaluarën dhe për tu inspiruar mbi mundësitë e së ardhmes është e pashmangshme. Më shumë se në çdo dekadë që ka qenë më parë, adoleshentët kanë shërbyer për ndryshime të shpejta, për të mirë dhe për të keq, në pothuajse gjithçka. Nga 2010 në 2019, ne pamë…

Read more

Dyqani online Fem Shop, plason produktet e reja. Shikoni se cfarë blerje mund të beni!

Dyqani online për femra, vazhdon te sjelle ne tregun online, produkte nga më të ndryshmet. Në vijim djellim disa nga produktet, të cilat ju mund t’i klikoni dhe t’i bleni në dyqanin Fem Shoping në Facebook dhe Insagram. Disa nga fustanat elegant dhe trendi: https://www.instagram.com/p/CFxLqMqFt_R/ Nëse jeni duke menduar për canta, ja ku e keni zgjedhjen: Ndërsa nga koleksioni i…

Read more