Modë

Këtë dimër do mbizotërojë e bardha dhe nuancat e saj: Disa ide veshjesh, që realizohen thjesht!

Disa vende do bëhen njësh me borën dhe disa të tjerë do e rikujtojnë atë: Janari i vitit 2021 do të jetë i mbushur me veshje në ngjyrë të bardhë, pana, ngjyrë qumështi etj! Edhe këtë sezon, kombinimet njëngjyrëshe ose ato monokromatike, me të nuanca të së njëjtës ngjyrë, do vazhdojnë të jenë IN! Kombinimi bazë mbetet ai me ngjyra…

Read more

Vdes në moshën 50 vjeç, modelja e njohur britanike

Modelja britanike Stella Tennant ka vdekur në moshën 50 vjeç, kanë bërë të ditur familjarët e saj, raporton BBC, përcjellë Fem Magazinë Ajo u bë e njohur në fillim të viteve 1990 në pasarela për disenjatorë si Karl Lagerfeld dhe Versace. Ajo ishte e pranishme edhe në kopertinat Vogue dhe Harper’s Bazaar. Përmes njoftimit për vdjekjen, familja mes tjerash kanë…

Read more

Eskpertëve më të mirë në botë: Këto janë trendet e flokëve për vitin 2021

“Viti i ri, new me” është motoja për 2021 dhe të gjitha vitet që kanë kaluar. Ndërsa e lëmë vitin 2020 prapa, është koha të heqim bishtin ose topin në majë të kokës ose bishtin e “karantinës” së mërzitshme. Në vend të kësaj, profesionistët e flokëve duan t’ju tregojnë modelet e reja: Spiralja e xhinxherit: Gjëja më e mirë në…

Read more

Ja disa ide veshjesh në dimër, që mund t’i ‘vidhni’ fare lehtë nga të famshmit!

Karantina e gjatë në shtëpi, me pizhama dhe rroba të tjera të përditshme mund t’jua ketë zbehur pak kreativitetin, prandaj pak frymëzim nuk ju bën keq. Ndoshta nuk na pëlqen stili i çdo personazhi të njohur, por të gjithë biem dakord kur themi se ato vishen shtrenjtë! Sidoqoftë, këto veshje mund t’i rikrijoni dhe ju, me produkte më pak të…

Read more

Modë: Veshje të thjeshta trend, që do duan t’i provojnë të gjithë këtë dimër!

Kur mendojmë për “veshjen perfekte” mund të na vijnë shumë ide ndërmend, në varësi të stilit tonë të përditshëm apo vendit ku do shkojmë. Sidoqoftë, për disa kombinime biem të gjithë dakord, që duhet t’i realizojmë. Të thjeshta, praktike dhe shumë të rehatshme, më poshtë gjeni 6 prej kombinimeve më “cool” dhe më të lehta për këtë sezon dimri. Një…

Read more