Koronavirusi i mori jetën një kongresmeni të zgjedhur që do të betohej në 3 janar. Të martën e djeshme u nda nga jeta Luke Letlow, republikani i zgjedhur për të përfaqësuar Louisiana-n.

Luke ishte 41 vjeç, i martuar dhe baba i dy fëmijëve.

“Familja vlerëson lutjet e shumta dhe mbështetjen gjatë këtyre ditëve, por kërkon privatësi në këto kohë të vështira. Detajet për ceremoninë mortore do të njoftohen sapo të vendosen”, tha një mik i familjes.

Burimi: NBC News