Ambasadorja në largim, Vlora Çitaku, ka reaguar pasi analisti politik, Valon Syla është sulmuar fizikisht nga disa persona të panjohur,.

Ajo përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se sulmi ndaj tij është i papranueshëm.

“Turp. Me Valonin mundesh me u pajtu, ose jo. Por me e sulmu per mendimin e tij eshte e papranueshme.”, ka thënë ajo.

Sulmin ndaj analistit dhe gazetarit Syla e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës./femmagazine.3klikanet.local