Princ Harry dikur paska qenë një djalë edhe jo fort i rehatshëm, shkruajnë mediat e huaja.

Së fundmi një burim pranë pallatit mbretëror ka treguar detaje te reja rreth Princ Harry-t.

Sipas një burimi pranë ‘People’ në librin e pallatit mbretëror është shkruar se si Harry ka patur konflikte me fotografët, ka konsumuar lëndë të ndaluara dhe alkool, shkruan lajmi.net.

Këto sjellje kanë bërë që Princ Charles ta aktivizojë më pas në shumë organizata për të rregulluar sjelljen e tij. Gjithashtu e shkuara e princit është bërë shkak i përplasjeve të vazhdueshme me vëllain e tij, William.