Artistet shqiptare me famë botërore po zhvillojnë një karrierë të suksesshme dhe këtë e kanë treguar shpeshherë.

Vajzat shqiptare kanë arritur të thyejnë rekorde muzikore, duke lënë pas dhe emra të njohur të industrisë muzikore ndërkombëtare.

Së fundmi, një tjetër sukses kanë shënuar Dua Lipa dhe Ava Max. “Spotify” ka publikuar listën e 10 artistëve femra më të klikuara në këtë platformë, dhe në mesin e tyre janë edhe dy këngëtaret shqiptare.

Burimi: Blic