Një nga më të mirat e supave krem; provoni supën me kungull të verdhë, patate e karota. Shihni videorecetën:

Përbërësit:

2 feta kungull i verdhë

2 Patate

1 Qepë e vogël

Piper i zi

Kripë

Arrë myshk

kanellë

Mënyra e përgatitjes

Kaurdisim në tenxhere me pak vaj ulliri, qepën , patatet dhe kungullin e copëtuar. Shtojmë lëng perimesh dhe rregullojmë shijen me kripë, piper , arrë myshk dhe kanellë. I ziejmë derisa të zbuten plotësisht, e bluajmë me blender dhe e shërbejmë me vaj ulliri dhe bukë të thekur.

Burimi: Living