Cardi B, së fundmi është shfaqur në Istagram, me pamjen e saj natyrale dhe flokë të pa kuruara.

Ajo ndau me fansat një recetë për trajtimin e flokëve, një maskë hidratuese e cila sipas artistes bënë mrekulli

Pas përzierjes së përbërësve që nevojiten për këtë maskë, Cardi B vazhdoi ta vendosë maskën në flokët e saj.

Përbërësit që ajo përdori, erdhën nga kuzhina e saj. Nëse doni të provoni maskën hidratuese të propozuar nga Cardi, ja çfarë do t’ju duhet:

Avokado

Vaj Argani

Vaj Ricini

Vaj Ulliri

Vezë(1)

Banane (1)

Mjaltë

Dhe ja shikoni çfarë do të përfitoni nga receta e Cardi B: (kliko ne link)

https://www.instagram.com/stories/highlights/17849115647130079/

Rep këngëtarja, fituese e çmimit Grammy, njihet si nje nga artistet që eksperimenton me dukjen e saj, madje duke ndërruar shpesh herë edhe ngjyrat e flokëve. Por Cardi B postoi një video në Instagram Story, ku shihet me flokë natyrale.

Ajo tutje shpjegon se si perdoret maska e fituar e cila sipas saj bënë mrekulli në flokë.

Pas tharjes së flokëve, me përkulje të buta të kokës, Cardi B postoi rezultatin përfundimtare të trajtimit hidratues të flokëve. /femmagazine.3klikanet.local

https://www.instagram.com/p/CBM76maAruw/