Duke iu referuar ngjarjeve të ditëve të fundit, ku janë bërë publike disa raste të abuzimit seksual, qoftë me fëmijë apo me të rritur, është nxitur një debat se a duhen të legalizohen shtëpitë publike në vendin tonë. Kjo temë u risoll në vëmendje dhe në studion e emisionit “Shqipëria Live”, në Top Channel.

Një nga të ftuarat ishte dhe gazetarja Zhaklin Lekatari, e cila njihet për ndjeshmërinë e saj përsa i përket temave që kanë të bëjnë me edukatën seksuale apo të drejtat e grave, transmeton Top Channel.

Ndërkaq, ndër të tjera ajo lexoi një mesazh që i kishin dërguar në rrjete sociale, tek thuhej se pjesa më e madhe e ministrave dhe deputetëve në vendin tonë, janë të gatshëm që të paguajnë deri në 2 mijë euro për të kryer marrëdhënie seksuale. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.