Cristiano Ronaldo është një nga futbollistët më të mirë në botë.

Duke qenë i tillë, portugezi gëzon vëmendje të madhe nga mediat rozë po ashtu është një nga personazhet më të ndjekura në botë në rrjetet sociale.

Ronaldo njihet si një njeri mjaft i përkushtuar ndaj familjes së tij, të dashurës Georgina Rodriguez dhe fëmijëve të tij.

Së fundmi ai ka publikuar një fotografi në Instagram, ku shihet së bashku me familjen e tij duke shijuar natyrën në një shëtitje me biçikleta, raporton Ballkanweb.

https://www.instagram.com/p/CAvNhu7AZ78/

Kujtojmë që Cristiano është një sportist i cili vazhdimisht shihet i angazhuar me aktivitete fizike.