Ata kanë qenë duke izoluar së bashku në një shtëpi me qira në kryeqytet, pasi kur u kthyen nga Australia e gjetën apartamentin e tyre të përmbysur nga punimet që kishin kryer fqinjët e tyre.

Dua Lipa dhe Anwar Hadid u panë të premten shumë të dashuruar me njëri-tjetrin, ndërsa shijuan një shëtitje romantike nëpër Londrën qendrore, madje u fotografuan në statujën e famshme të luanit në sheshin Trafalgar.

Këngëtarja, 24-vjeçare tregoi stilin e saj të ri me flokët ngjyrë qershi, ndërsa ajo dhe Anwar, 20 vjeç, shfrytëzuan sa më shumë rrezet e diellit, shkruan DailyMail, percjellë Telegrafi.

Përkundër Britanisë së Madhe që ishte nën mbyllje për disa javë, ylli me prejardhje shqiptare po e kalon pjesën më të madhe të kohës me të dashurin e saj, duke dalë jashtë.

Këngëtarja ka qenë në kontakt me miqtë dhe familjen në mbarë botën përmes aplikacioneve ‘FaceTime’, ‘Zoom’, bisedave dhe telefonatave, duke theksuar se “tani është koha për të bërë të gjitha ato thirrje që keni bërë në burimin e prapambetjes. Ka anëtarë të familjes në të gjithë botën që unë nuk kam pasur shans t’i telefonoj dhe të bisedoj”, ishte shprehur ajo.

Përkundër Britanisë së Madhe që ishte nën mbyllje për disa javë, ylli me prejardhje shqiptare po e kalon pjesën më të madhe të kohës me të dashurin e saj, duke dalë jashtë.

Këngëtarja ka qenë në kontakt me miqtë dhe familjen në mbarë botën përmes aplikacioneve ‘FaceTime’, ‘Zoom’, bisedave dhe telefonatave, duke theksuar se “tani është koha për të bërë të gjitha ato thirrje që keni bërë në burimin e prapambetjes. Ka anëtarë të familjes në të gjithë botën që unë nuk kam pasur shans t’i telefonoj dhe të bisedoj”, ishte shprehur ajo.

Ajo kishte veshur një bluzë me shumë ngjyra, të cilën ajo e kombinoi me një palë tuta të zeza, veshur me çorape të bardha dhe atlete ‘Nike’.

 Dua dukej mjaft tërheqëse edhe me çantën e saj blu të markës ‘Prada’, të cilën e mbante në krah.

Anwar gjithashtu kishte veshur një bluzë me shumë, nga e njëjta markë.

Çifti nuk mund t’i mbanin duart larg njëri-tjetrit gjatë shëtitjes, me Anwarin i cili e mbante të mbështjellë në krahun e tij Duan.

Ndërsa çifti shëtiste nëpër Sheshin Trafalgar, Anwar vendosi të ngjitej në njërën prej statujave të luanit në bazën e Kolonës së Nelsonit.

Modeli i hodhi duart në ajër ndërsa pozonte mbi statujë, ndërsa Dua bëri një fotografi nga toka.

Në fillim të këtij muaji, Dua mori vëmendjen e fansave me ndryshimin e ri drastik, ku i ngjyrosi flokët e saj në të kuqe.

Përkundër Britanisë së Madhe që ishte nën mbyllje për disa javë, ylli me prejardhje shqiptare po e kalon pjesën më të madhe të kohës me të dashurin e saj, duke dalë jashtë.

Këngëtarja ka qenë në kontakt me miqtë dhe familjen në mbarë botën përmes aplikacioneve ‘FaceTime’, ‘Zoom’, bisedave dhe telefonatave, duke theksuar se “tani është koha për të bërë të gjitha ato thirrje që keni bërë në burimin e prapambetjes. Ka anëtarë të familjes në të gjithë botën që unë nuk kam pasur shans t’i telefonoj dhe të bisedoj”, ishte shprehur ajo.